23:56 / E Mërkurë, 08 Shkurt 2023 / Gj. Sh

Ibrahimoviç: Ne jemi një ekip, do dalim nga kriza së bashku

Kampioni i Italisë, AC Milan, po kalon në një krizë të madhe rezultatesh kohëve të fundit.

Rosonerët kanë pesë humbje, dy barazime dhe vetëm një fitore në të gjitha garat në vitin 2023, shkruan IndeksOnline.

Rreth kësaj krize ka folur edhe sulmuesi 40 vjeçar, Zlatan Ibrahimoviç, i cili ka thënë se janë ekip i bashkuar dhe së bashku do të dalin nga kriza.

”Të gjithë jemi të bashkuar, atmosfera është në nivel. Edhe pse pas ndeshjeve të pasuksesshme, sigurisht që nuk ka fytyra të gëzuara në dhomat e zhveshjes. Të gjithë po punojmë që të rikthehemi në ritmin që kishim para kampionatit botëror”, ka tdeklaruar Ibra./IndeksOnline/