07:15 / E Premte, 22 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Inaugurohet segmenti i dytë i autostradës “Arbën Xhaferi”

Sot në një ceremoni solemne, do të bëhet inaugurimi i gjysmë-segmentit të dytë të autostradës “Arbën Xheferi”.

Ceremonia mbahet në fshatin Bibaj të Ferizajt nga ora 11, shkruan Indeksonline.

Për inaugurimin e këtij segmenti të gjatë 11 km, do të marrin pjesë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj. /Indeksonline/