11:27 / E Mërkurë, 03 Janar 2018

Ismet Munishi: Nuk jam “Special One” e as “Normal One”, jam “Baba” i futbollit kosovar

Ismet Munishi vazhdon ta konsideroj vetën si “Baba” i Superligës së Kosovës në futboll.

Ai shpesh krahasohet me gjestet e Jose Mourinhos dhe Jurgen Klopp, prandaj disa tifozë e quajnë “Special One” dhe “Normal One”, dy nofkat e trajnerëve të Unitedit dhe Liverpoolit.

Por, Munishi në një pyetje të IndeksOnline: “Special One” apo “Normal One”, ai është përgjigjur:

“Special One” apo “Normal One”? Është me rëndësi ta them një gjë. Nëse dikush në futbollin e Kosovës akoma mendon se unë nuk jam njëshi, atëherë ai person më dhimbset sepse ka probleme serioze. Unë nuk e ndërroj nofkën, madje edhe kur të më shani duhet me m’thirrë “BABA”.

Intervistën e plotë mund ta lexoni në ora 13:00…