13:33 / E Hënë, 16 Prill 2018

Javier Pastore i pasigurt pA�r tA� ardhmen

Mesfushori i Paris Saint-Germain , Javier Pastore, ka pranuar se A�shtA� ende i pasigurt nA�se do tA� largohet nga kampionA�t e Ligue 1 nA� fund tA� sezonit.

PSG siguroi titullin me njA� fitore 7-1 ndaj Monacos tA� dielA�n nA� mbrA�mje, shkruan indeksonline.

28-vjeA�ari ka thA�nA� se do tA� kA�rkoj ti jap fund sezonit mirA� para se tA� vendos pA�r tA� ardhmen e tij.

“KA�tA� sezon ne kemi pasur njA� garA� tA� madhe. Ne mundA�m Monacon 7-1 dhe kjo fitore na jep forcA� pA�r ti dhA�nA� fund sezonit mirA�” tha Pastore pA�r Premium Sport.

“Dua ti jap fund sezonit mirA�, ne kemi njA� kupA� tjetA�r pA�r tA� fituar , sa pA�r tA� ardhmen , do tA� shohim”, shtoi argjentinasi.

Pastore u transferua nA� PSG nA� vitin 2011 nga Palermo pA�r njA� shumA� rreth 40 milionA� euro. /IndeksOnline/