23:10 / E Mërkurë, 07 Mars 2018 / indeksADMonline

Juventus – Tottenham, ky është futbollisti më i mirë i ndeshjes (Foto)

Juventusi u kualifikua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pasi eliminoi Tottenhamin me rezultat të përgjithshëm 4-3.

Më meritori për këtë fitore ishte sulmuesi Gonzalo Higuain, ku në ndeshjen e sotme kontribuoi me një gol dhe një asist.

Ai së bashku me Chiellinin janë vlerësuar si futbollistët me paraqitjen më të mirë në këtë ndeshje.

Ndërsa më i dobëti në këtë ndeshje është vlerësuar portieri, Hugo Loris. /IndeksOnline/