13:27 / E Enjte, 12 Prill 2018 / indeksADMonline

Kam tradhtuar gruan pasi i vdiq motra, tani…

Jam i martuar por kam pasur njA� aferA� me njA� kolege tA� punA�s. Kisha nevojA� tA� flas me dikA� por gjA�rat dolA�n nga kontrolli dhe bA�mA� seks disa herA�. Nuk di si ta��i rregulloj gjA�rat.

Jam 38 vjeA�ar ndA�rsa gruaja ime 36. Kemi tre fA�mijA� tA� gjithA� nA�n moshA�n dhjetA�.

Dy vite mA� parA� vdiq kunata ime nga sulmi nA� zemA�r. Ishte e re nA� moshA� andaj mA� dhimbsej shumA�. Me vdekjen e saj gruaja ime u pikA�llua shumA� dhe nuk e merrte veten assesi. Me kalimin e kohA�s ne u distancuam dhe nuk kishim mA� marrA�dhA�nie.

Pastaj njA� 39 vjeA�are nA� punA� filloi tA� flirtonte me mua. Nuk dija se A�farA� po mendoja derisa e pash veten nA� krahA�t e saj. Ishte njA� aferA� emocionale, bA�mA� seks disa herA� gjatA� vikendeve. Ishe gjithA� pasion.

I thash se gjA�rat duhet tA� shkA�puteshin pA�r tA� mirA�n e tA� dyve.

U ndamA� pas kA�saj, por pas dy vitesh ajo mA� dA�rgoi njA� sms, tA� cilin mA� pas ia pa bashkA�shorti. Ai i tregoi edhe bashkA�shortes time pA�r A�ka kishte ndodhur.

KA�shilla e psikologes:

ShumA� e pikA�llueshme qA� kjo ngjarje ka ndodhur pas humbjes sA� njA� personi shumA� tA� dashur. Duhet tA� bisedosh me gruan tA�nde. Thuaji se je penduar pA�r atA� qA� ka ndodhur dhe dA�gjoje tek e liron nervozA�n nA� ty.

NA� fund pyete se A�ka duhet tA� bA�sh qA� ajo tA� qetA�sohet dhe marrA�dhA�nia juaj tA� rregullohet./Indeksonline/

Temat: