16:20 / E Premte, 17 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Kapet 142 kg drogë në kufirin greko-shqiptar, në pranga një 20-vjeçar

Policia greke në Janinë ka kapur 142 kg marijuanë në kufin me Shqipërinë. Droga ishte ndarë në 107 pako dhe ishte vendosur në 6 canta të ndryshme brenda automjetit. Në pranga është vënë shoferi i makinës, i cili është një 20-vjecar shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije ende.

Ndërkohë janë sekuestruar 2 aparate celularë dhe 100 euro.