23:47 / E Martë, 27 Shtator 2022 / Gjelbrim

Këto janë notat e lojtarëve të ndeshjes Kosovë – Qipro, Muriqi më i vlersuari

Kombëtarja e Kosovës e mbylli me fitore edicionin 2022/23 në Ligën e Kombeve.

Të përzgjedhurit e Alain Giresse shënuan fitore bindëse ndaj Qipros, në ndeshjen e gjashtë dhe të fundit në Grupin 2 të Ligës C.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” përfundoi me rezultatin 5:1.

Vedat Muriqi, i cili ishte autor i dy golave sonte dhe i një asistimi, u vlerësua më së larti. Ai mori notën 9.7.

Lartë u vlerësuan edhe golashënuesit tjerë; Florent Muslija, Donat Rrudhani dhe Elbasan Rashani.

Vlerësimet e lojtarëve nga ndeshja Kosovë 5:1 Qipro: