08:41 / E Mërkurë, 10 Janar 2018

Këto janë veçoritë e vajit të kokosit, do të habiteni sa shumë efekte ka

Vaji i kokosit është përshëndetur si “superfood” , si një yndyrë e ngopur , duke u lartësuar si një produkt i bukurisë gjithëpërfshirëse dhe duke u përfolur për përmbajtjen e tij kalorifike .

Kur vjen puna te vaji i kokosit, bota nuk mund ta ndajë mendjen.
Me më shumë yndyrë të ngopur se gjalpë dhe sallatë, ekspertët kanë debatuar gjatë nëse konsumimi i naftës në të vërtetë mund të ju bëjë më shumë dëm sesa dobi.

Tani, një studim i kryer nga studiuesit në Universitetin e Kembrixhit ka gjetur se vaji i kokosit në fakt mund të ulë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe goditjeve kur konsumohet çdo ditë për vetëm katër javë.

Si pjesë e serive BBC2 të Trust Me Unë jam një Doktor , Profesor Kay-Tee Khaë dhe Profesor Nita Forouhi rekrutuan 94 vullnetarë midis moshës 50 dhe 75, asnjë prej të cilëve nuk kishte një histori të sëmundjeve të zemrës apo diabetit, shkruan Independent, transmeton Indeksonline.

Ata i ndanë pjesëmarrësit në tre grupe dhe secili prej tyre kërkohej të konsumonte çdo ditë 50 gramë (afërsisht tre lugë) të vajit të kokosit, vajit të ullirit ekstra të virgjër ose gjalpit të pakripur çdo katër javë.
Shkencëtarët ishin të interesuar të shihnin se si t’i hanin këto yndyra rregullisht nëse do të ndikonin në nivelet e kolesterolit të vullnetarëve – dhe rezultatet ishin të habitshme.

Ndërsa konsumatorët e gjalpës panë një rritje mesatare prej 10 përqind në nivelet e tyre të kolesterolit LDL, të njohur gjerësisht si “kolesteroli i keq”, ata që konsumonin vajin e ullirit panë një reduktim të lehtë në nivelet e LDL dhe një rritje prej pesë për qind në nivelet e kolesterolit HDL , e cila shpesh quhet “kolesteroli i mirë”, sepse mbart në vete pronat mbrojtëse.

Ndërkohë, ata që hëngrën vajin e kokosit panë rritjen më të madhe të niveleve të HDL me një mesatare prej 15 për qind, duke bërë që studiuesit të besojnë se “superfood-u” i supozuar mund të jetë pak super, pasi mund të ulë shanset e zhvillimit të sëmundjes së zemrës ose goditjes së zemrës .

Ndërsa rezultatet janë premtuese, Khaë ishte e shpejtë të theksonte se studimi ishte vetëm afatshkurtër dhe se ndryshimi i shprehive të dietës në bazë të gjetjeve të tyre do të ishte “i papërgjegjshëm”.
“Unë mendoj se vendimet për të ngrënë vajra të veçanta varen nga më shumë se vetëm efektet shëndetësore,” tha ajo për BBC./Indeksonline/