13:20 / E Hënë, 24 Shtator 2018 / indeksADMonline

KFOR-i gjerman i dhuron FSK-së automjete dhe pajisje të tjera

Kontingjenti gjerman i KFOR-it pritet t’i dhurojë Forcës së Sigurisë së Kosovës, automjete dhe pajisje të tjera.

Aktiviteti në fjalë zhvillohet më datën 26 shator me fillim nga ora 09:30, në kazermën Adem Jashari në Prishtinë, shkruan Indeksonline.

KFOR-i gjerman do t’i dhurojë FSK-së donacionin në vlerë prej 329.281.78€ (44 automjete dhe pajisje të tjera). Për të përcjellur këtë aktivitetet pranim-dorëzimit të donacionit janë të ftuara edhe mediat./Indeksonline/

 

Temat: