08:49 / E Premte, 10 Gusht 2018

Kjo është Premier Liga, shikoni sa ka shpenzuar Fulham në këtë merkato

Nëse bëhet fjalë për shpenzime totale në një ligë, Premier Liga angleze pothuajse cdo vit del të jetë e para.

Klubet angleze kanë të ardhura më të mëdha dhe shpenzimet e tyre kapin shifra të larta cdo vit. Por, për dallim nga ligat tjera, në Angli shpenzojnë shumë edhe skuadrat mesatare apo edhe ato nën mesatare.

Shembull në këtë merkato vere mund mirren Fulham, Leicester, ëest Ham, Wolves dhe të tjera, shkruan IndeksOnline.

Kjo është renditja e gjitha skuadrave angleze me shpenzimet e tyre në këtë afat kalimtar.