19:42 / E Premte, 20 Prill 2018

Klopp: Nuk dua tA� vdes si trajner, ose pensionohem herA�t, ose shkoj te kjo skuadA�r

Jurgen Klopp ka bA�rA� me dije se mund tA� pensionohet shumA� herA�t nga profesioni i trajnerit, ose do tA� kthehet te Borussia Dortmund, pas largimit nga Liverpooli.

Klopp me klubin anglez A�shtA� nA� gjysmA�finale tA� LigA�s sA� KampionA�ve, ku do tA� ndeshet me RomA�n.

a�?Ka mundA�si tA� mA�dha qA� unA� ta pA�rfundoj karrierA�n shumA� mA� herA�t sesa qA� bA�jnA� trajnerA�t tjerA�a�?, ka thA�nA� 50-vjeA�ari pA�r Sky Sport.

a�?A�shtA� njA� punA� e rA�ndA�. Nuk dua tA� vdes nA� bankA�n e trajnerit. Pasi tA� largohem nga Liverpol do tA� bA�jA� njA� pushim njA�-vjeA�ara�?.

a�?Kam kontratA� me Liverpoolin edhe pA�r katA�r vite tA� tjera dhe njerA�zit nA� klub janA� tA� kA�naqur me punA�n time. NjA� mundA�si tjetA�r pA�r mua A�shtA� rikthimi te Dortmund, por jo medoemos nA� rolin e trajnerita�?, ka thA�nA� ndA�r tA� tjera Klopp.

Temat: