23:48 / E Mërkurë, 13 Tetor 2021 / OSH

Kokëdhembje për Solskjaer, mungesa kyçe në qendër të mbrojtjes kundër Leicester

Manchester United të shtunën udhëton në King Poëer Stadium për t’u takuar me Leicester Cityn, në kuadër të Premier Ligës.

Por, trajneri i djajve Ole Gunnar Solskjaer i ka të lënduar të dy mbrojtësit e qendrës, Raphael Varane i cili nuk do të jetë i gatshëm dhe Harry Maguire që ka filluar stërvitjet por vështirë se do të rikuperohet për ndeshje.

Manchester United gjendet në pozitën e katërt, pork a vetëm dy pikë më pak se vendi i parë Chelsea që ka 16.