07:34 / E Martë, 07 Maj 2019 / indeksADMonline

Komandanti i Iowa-s për vizitë në Kosovë

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowa-s, Gjeneralmajor Timothy Orr, sot do të vjen në Kosovë.

Ai dhe delegacioni i tij nga SHBA do të priten nga krerët më të lartë shtetërorë.

Fillimisht, delegacioni do të pritet nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli dhe më pas do të takohen me kryeministrin Ramush Haradinaj në Ministrinë e Mbrojtjes. /Indeksonline