16:06 / E Enjte, 05 Dhjetor 2019

Konfirmohet dizajni i Nissan GT-R50

Deri më tani dizajni i Nissan GT-R50 ka qenë vetëm koncept kurse tani dizajni i kësaj veture është konfirmuar.

Po ashtu Nissan po planifikon që ti prodhoj vetëm 50 makina njëherë për ta parë se a do të funksionoj ky dizajn.

Mirëpo sipas të gjitha gjasave pritet që ky model të dal në treg në vitin 2020-2021 dhe mendohet që çmimi fillestar do të jetë 990.000 euro.

Pra çmimi i këtij modeli do të jetë pesë herë më i madh se sa çmimi i GT-R Nismo./Indeksonline/.

Mos i humb