18:18 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018

Kryeministrja britanike Theresa May nuk do të garoj në zgjedhjet e ardhshme

Pas largimit të Angela Merkel nga lidershipi i CDU-së, edhe kryeministrja britanike Theresa May ka paralajmëruar që nuk do të udhëheq Partinë Konservatore në zgjedhjet e ardhshme.

“Preferoj që të shkoj me një lider tjetër në zgjedhjet e ardhshme.”, u shprehë kryeministrja May, transmeton Indeksonline.

Theresa May është duke pasur probleme dhe kundërshti të mëdha me qështjen e ‘Brexit’.

Zgjedhjet e radhës do të mbahen në vitin 2022./Indeksonline/

Temat: