13:07 / E Premte, 29 Qershor 2018

Kualifikimi i Kolumbisë, 2 tifozë ndërrojnë jetë nga infarkti

Pas vdekjes së një komentatori, janë shënuar edhe 2 viktima të tjerë, gjatë ndeshjeve të Botërorit. Një burrë 34-vjeç dhe një i moshuar 78-vjeç humbën jetën mbrëmjen e djeshme pas një ataku kardiak.

Të dy viktimat ishin duke ndjekur ndeshjen nga televizori kur pësuan infarkt. Lajmi është bërë publik nga mediat spanjolle dhe mësohet se ata ishin tifozë të Kolumbisë. Kualifikimi i skuadrës amerikano-latine ka rezultuar fatal për 2 kolumbianët që humbën jetën.

Mos i humb