75 Mall Live Search
10:53 / E Mërkurë, 16 Maj 2018 / indeksADMonline

Kupa e Botës/ Uruguai publikon listën preliminare (Foto)

Kombëtarje e Uruguait ka publikuar listën preliminare me 26-futbollistë që do të udhëtojnë në Rusi për Kupën e Botës.

Kampionati Botëror nis nga muaji qershor dhe mbaron në muajin korrik, shkruan IndeksOnline.

Trajneri i famshëm, Oscar Tabarez ka publikuar emrat e 26-futbollistëve, të cilën pas disa dite do ta minimizoj në 23.

Uruguai bën pjesë në grupin A, dhe do t’i ketë kundërshtarë: Egjiptin, Rusinë (nikoqirin) dhe Arabinë Saudite./IndeksOnline/