08:04 / E Martë, 04 Shtator 2018 / indeksADMonline

Kuvendi me debat për korrigjimin e kufirit

Pas seancës së jashtëzakonshme të kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, për propozim-vendimit të Qeverisë lidhur me emërimin e ekipit negociator për normalizimin e marrëdhënieve në mes Kosovës dhe Serbisë, sot të vazhdojë një seancë tjetër e jashtëzakonshme.

Seanca është thirrur nga opozita dhe nis në ora 10:00, në të cilën do të ketë debat parlamentar lidhur me angazhimet e Presidentit të Kosovës për përfshirjen e “shkëmbimit të territoreve” apo “korrigjim të kufijve” në dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Temat: