22:54 / E Hënë, 11 Nëntor 2019 / indeksADMonline

Ky është çmimi i Passatit të ri që do të dalë në treg në vitin 2020

Volkswagen Passat vjen me një pamje të re dhe po ashtu sportive e që do ta ketë teknologjinë dhe pajisjet më të mira për vitin 2020.

Çmimi i kësaj veture mendohet se do të jetë 22,995 dollarë në SHBA duke ardhur kështu për 2,300 dollarë më lirë se sa modeli paraprak kur kishte dalë në treg.

Passat do të ketë motor 2.0 litra me 174 kuaj fuqi, do të jetë automatike dhe me gjashtë shpejtësi./Indeksonline/.