18:03 / E Hënë, 23 Mars 2020

Ky është Mercedes AMG G63 Brabus, një nga 10 veturat e vetme të këtij lloji

Që Mercedes është një markë mjaftë kualitative e makinave e dinë të gjithë mirëpo këtë gjë kjo kompani po e vërteton vazhdimisht.

Mercedes prodhoi veturën AMG G63 Brabus në numër të limituar, ku u prodhuan vetëm 10 nga to, shkruan IndeksOnline.

Kjo vetura ka 900 kuaj fuqi me motor V12, 12 cilindërsh.

Interieri i kësaj makine është i gjithi i punuar me dorë dhe është i punuar edhe në detaje mjaftë të vogla të cilat e bëjnë të duke madhështore./indeksOnline/.