07:59 / E Shtunë, 23 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Ky është moti për fundjavë në Kosovë

Do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat ditën e diele kanë mundësi që vende-vende të shoqërohen me riga të dobëta dhe të  izoluarea shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet  -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 6m/s./Indeksonline/