14:13 / E Premte, 27 Prill 2018 / indeksADMonline

Lamtumira e legjendës: Iniesta nuk mund t’i ndalë lotët

Përmes një konference për media, Andres Iniesta ka njoftuar se ky është sezoni i fundit për të në Barcelonë, pas 22 vitesh.

“Kjo konferencë është për të thënë se ky është sezoni im i fundit me Barcelonën”, u shpreh mes lotëve Iniesta.

“Po largohem sepse ndjej se ky klub meriton më shumë çdo ditë, çdo javë, çdo muaj, dhe unë ndjej se nuk mund të japë më të mirën më në aspektin fizik e mental”

“Është ditë e vështirë për mua, ti thuash lamtumirë klubit ku kam qenë gjithë jetën, është shumë e komplikuar” . /IndeksOnline/

Temat: