09:24 / E Enjte, 19 Tetor 2017 / indeksADMonline

Lamtumirë Real, Bale kthehet në Tottenham

Gareth Bale mund të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni, pas problemeve të vazhdueshme me lëndimet

Që prej transferimit në Real Madrid nga Tottenham në vitin 2013, Gareth Bale në vazhdimësi ka pasur probleme me lëndimet.

Sipas Don Balon, kjo është edhe arsyeja kryesore pse Reali po mendon ta shes uellsianin gjatë verës së ardhshme.

Besohse Bale dëshiron të kthehet në United, atje ku kishte kaluar vitet më të mira në karrierë.

Për shërbimet e tij janë duke u interesuar edhe dy skuadrat tjera të mëdha angleze, Chelsea dhe Manchester United. /Express/