09:22 / E Enjte, 19 Prill 2018

a�?LamtumirA�a�? Zidane, Reali arrin marrA�veshje me kA�tA� trajner?

Edhe pse arriti tA� fitoj dy herA� radhazi LigA�n e KampionA�ve dhe A�shtA� nA� garA� edhe pA�r tA� tretA�n, Real Madrid dhe Zidane pritet ta��i ndajnA� rrugA�t nA� fund tA� sezonit.

Sipas mediave spanjolle, skuadra nga Madridi ka arritur marrA�veshje me teknikun e PSG-sA� Unai Emery, shkruan indeksonline.

Emery A�shtA� pjesA� e skuadrA�s nga kryeqyteti francez qA� nga viti 2016 kur kaloi nga Sevilla dhe dA�shtoi nA� objektivin kryesor tA� PSG-sA�.

Gjithashtu tashmA� thuhet se kampionA�t e FrancA�s kanA� arritur marrA�veshje me ish-trajnerin e Dortmund, Thomas Tuchel dhe Emery do tA� jetA� i lirA� tA� largohet. /IndeksOnline/