18:38 / E Martë, 03 Korrik 2018 / indeksADMonline

Legjenda angleze e fajëson Xhakën për humbjen

Zvicra u eleminua nga Suedia në fazën e 1/8 të Kupës së Botës me rezultat minimal 1-0.

Një rrëshqitje e lehtë e Granit Xhakës i hapi rrugën futbollistit të Leipzig, Emil Forsberg të shënoj gol shumë të rëndësishëm.

Dhe pas kësaj, Phil Nevile ka thënë se Xhaka është fajtori kryesor i kësaj humbje, shkruan indeksonline.

“Për këtë qëllim, ai është i turpshëm, ai u rrëzua dhe e lejoi Forsberg të kalonte shumë lehtë”.

“Ai ndoshta është ulur në dhomën e zhveshjes duke menduar” Unë kam pasur një lojë të mirë sot, kam luajtur disa anë anash për shokët e mi”.

“Ne e shohim atë javë për javë në Arsenal, një mungesë disipline. Ai nuk është tipi im i lojtarëve”.

“Ai i kushtoi ekipit me gol. Ai nuk bëri asgjë – ai është i rremë”, ka thënë Nevile. /IndeksOnline/