09:57 / E Diele, 28 Tetor 2018 / indeksADMonline

Legjenda e futbollit anglez në gjendje të rëndë shëndetësore

Legjenda e futbollit anglez, Glenn Hoddle, është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ish-trajneri i Kombëtares së Anglisë dhe Tottenahmit e ka pësuar një sulm të shtunën në ditëlindjen e tij të 61-të.

Mediat angleze raportojnë se gjendja e tij ka qenë shumë e rëndë, por që po vjen duke u përmirësuar.Hoddle me Kombëtaren e Anglisë u kualifikuar në Kampionatin Botëror Francë 98 më pas e drejtoti Tottenhamin, Sëansena dhe Wolves.

Ai ka punuar më pas si analist televiziv.