19:09 / E Martë, 14 Gusht 2018

Lionel Messi “stand by” me kombëtaren

Lionel Messi nuk do të luaj për kombëtaren e Argjentinës, të paktën përkohësisht.

Sipas TNT Sports , trajneri i 10-të dhe i përkohshëm Lionel Scaloni kanë rënë dakord që këtë vit pesë herë fituesi i Topit të Artë nuk do të thirret me kombëtaren.

Gjithashtu vihet në dukje se Messi pothuajse kishte vendosur ta lë ekipin kombëtar, por në fund të fundit, marrëdhëniet e tij të mira me Claudio Tapia bën që ai të qëndroj në “stand by”.

Kjo mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë në vitin 2019 dhe gjithashtu do të varet nga përzgjedhja e trajnerit të ri nga federata argjentinase. /IndeksOnline/