17:07 / E Diele, 07 Janar 2018 / indeksADMonline

Liturgjia e Kërshëndellave në Graçanicë me praninë e policisë dhe KFOR-it

Festa e Krishtlindjeve ortodokse ka mbledhur sot besimtarët ortodoksë nga Kosova në liturgjinë, e cila u mbajt në Manastirin e Graçanicës, të cilën e shërbeu peshkopi serb i Rashkës dhe Prizrenit, Teodosie.

Gjatë liturgjisë në oborrin e manastirit ishin të pranishëm pjesëtarë të Policisë së Kosovës dhe KFOR-i.