23:23 / E Diele, 24 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

LIVE: Koncerti dhe mesha solemne e Krishtlindjes

Besimtarët e krishterë, sot festojnë Krishtlindjet, e cila ndryshe njihet edhe si ditëlindja e Krishtit.

Ditëlindja shënohet mes 24 dhe 25 dhjetorit, ku mesha kryesore e Krishtlindjeve fillon në ora 24:00.

Besimtarët e fesë katolike në Kosovë, këtë mesnatë, po mbajnë Meshën e Vigjiljes së Krishtlindjes në Katedralen “Nënë Tereza” në Prishtinë.

Për më shumë, shikojeni videon.