15:48 / E Shtunë, 24 Nëntor 2018

Llapi shënon fitore të mundimshme, Ballkani debakël Gjilanit

Sot në Super Ligën e Kosovës janë zhvilluar tre ndeshje, ku ka pasur shumë gola të shënuara.

Ndeshja më interesante sot ishte mes Flamurtarit e Llapit, ku këta të fundit dolën fitues. Llapi shënoj një fitore të mundimshme 0-1. Behar Maliqi shënoi golin e fitores në minutën e 83-të.

Me këtë fitore Llapi mban hapin me dy vendet e para. Tashmë ata kanë 32 pikë dhe gjendet në pozitën e tretë.

Kurse Flamurtari pas kësaj humbje është në pozitën e gjashtë me 22 pikë.

Liria ashtu siç edhe pritje arriti të shënoi fitore të lehtë kundër Keku-t. Ekipi prizrenas fitoi me rezultat 0:3 si mysafirë i ekipit të Obiliqit.

Kjo fitore ishte shumë me rëndësi për Lirinë duke parë pozitën e saj në tabelë. Ekipi nga Prizreni gjendet në pozitën e 10-të me 19 pikë. Ndërsa Keku mbetët në pozitën e fundit me vetëm një pikë.

Befasinë e kësaj jave e shkaktoi Ballkani ku arriti t’i bëjë debakël ekipit të Gjilanit. Ballkani shënoi fitore 4-1.

Pas kësaj fitore Ballkani largohet nga zona e kuqe. Tashmë ata janë në pozitën e tetë me me 21 pikë. Ekipi gjilanas përkundër humbjes janë në pozitë të mirë. Ata janë në pozitën e katërt me 24 pikë. /Indeksonline/

Mos i humb