22:29 / E Enjte, 29 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Karius vazhdon të jetë ”baba” i gabimeve trashanike

Liverpooli është duke u përpjekur që ta lë humbjen nga Paris Saint-Germain në të kaluarën – për gjërat mund të ishin edhe më keq nëse ata ende do ta kishin në portë Loris Karius.

Portieri gjerman ishte masivisht i kritikuar për dy gabimet e tij të tmerrshme në finalen e Champions Leagues ndaj Real Madridit.

Pas kësaj, Liverpooli e dërgoi Karius në huazim në Turqi te Besiktasi, dhe ai është duke e vazhduar formën dëshpëruese edhe në këtë klub, transmeton IndeksOnline.

Në videon e mëposhtme, mund ta shihni se si Karius dështon ta kapë një top mjaft të lehtë – për të krijuar skena komike.

Kjo po i ndodhë vazhdimisht Kariusit dhe ai po ndihet mjaft nervoz në fushën e lojës.

Mbetet të shihet nëse klubi turk do t’ja vazhdojë qëndrimin apo do ta rikthejë te Liverpooli, ku nuk është i mirëpritur./IndeksOnline/