19:46 / E Mërkurë, 13 Tetor 2021 / OSH

Lucas Hernandez mund të dënohet me 6 muaj burg

Mbrojtësi i Bayern Munchen, Lucas Hernandez, mund të shoh veten prapa grilave për 6 muaj, transmeton Indeksonline.

Hernandez u arrestua në vitin 2017 pasi e dashura e tij në atë kohë u shtrua në spital si pasojë e një sherri mes tyre.

Disa muaj më vonë, çifti ishte duke u kthyer nga pushimet, teksa Lucas u ndalua në aeroport, pasi urdhëri ndaj ish të dashurës së tij nuk ishte zyrtar dhe ajo nuk u arrestua.

Francezi i cili në vitin 2019, ishte futbollist i Atletico Madrid, u dënua me 6 muaj burg nga një gjykatë e Madridit.

Futbollisti, për të cilin Bayern Munich pagoi 80 milionë euro në verën e vitit 2019, synon të apelojë dënimin.