19:09 / E Martë, 16 Korrik 2019

Maguire përfshihet në ekipin e Leicester

Harry Maguire është përfshirë në skuadrën e Leicester për ndeshjen e parë parasezonale, ku ata përballen me Scunthorpe United sonte, raporton SkySports, përcjellë Indeksonline.

Thuhet se anglezi është shëruar nga sëmundja që e mbajti atë jashtë trajnimit dje, dhe Brendan Rodgers është duke planifikuar ta fus në lojë.

Rodgers ka thënë publikisht se do të përdorë lojën për të parë sa më shumë lojtarë të Leicester, duke e ndarë ndeshjen në dy pjesë me zëvendësime të shumta./Indeksonline/