08:33 / E Premte, 18 Maj 2018 / indeksADMonline

Man City rivalizon Liverpoolin për Buffonin

Manchester City është ekipi i fundit që i është shtuar garës për shërbimet e portierit legjendar italiane, Gianluigi Buffon.

Buffon konfirmoi dje (e enjte) largimin nga Zonja e Vjetër në fund të sezonit, pas plot 17 viteve të kaluara në klubin italian.

Portieri italian njoftoi gjithashtu se ndeshja e të shtunës do të jetë e tija e fundit me fanellën bardhezi dhe me shumë gjasa e fundit në përgjithësi.