18:08 / E Martë, 13 Shkurt 2018

Manchester United po kërkon futbollistin e Tottenham

Manchester United është duke monitoruar situatën e Toby Aderwiereld të Tottenhamit, shkruan indeksonline.

28 vjeçarit i kanë mbetur edhe 18 muaj në kontratën aktuale me Spurs dhe nuk po arrijnë marrëveshje për zgjatjen e saj.

Sipas raporteve në Angli, thuhet se Hose Mourinho është i interesuar për të nënshkruar me mbrojtësin belg gjatë afatit kalimtar të verës.

Aderwiereld është pjesë e Tottenhamit që nga viti 2015, ku në 78 paraqitje ka shënuar pesë gola. /IndeksOnline/