07:24 / E Premte, 14 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Mbani një furçë dhëmbësh me vete dhe gjithkush do iu jap përparësi në trafik

Një francez ishte lodhur nga trafiku dhe ngarkesat në komunikacion.

Ai deshi të gjej një zgjidhje që mos të pres shumë në rrugë dhe bëri dicka të pamenduar, transmeton Indeksonline.

Vendosi një furcë dhëmbësh në pjesën e përparme të veturës, e cila ishte me drita.

Kur para tij gjendeshin vetura që nuk lëshonin pe, ai ndizte dritat e furçës që janë të njejta sikurse ato të veturave të policisë.

Nga kjo dritë, veturat përpara alarmoheshin dhe i jepnin atij përparësi. Ide interesante, apo jo!? /Indeksonline/