09:51 / E Martë, 27 Nëntor 2018 / indeksADMonline

McClaren nuk është penduar për ”ndarjen” me Honda

Presidenti i McClaren Group thotë se ai nuk penduar që u largua nga parneri, Honda para sezonit, 2018.

Sheikh Mohammed bin Essa Al Khalifa pohoi se ishte një vendim i ”shtrenjët”, por shtoi: ”Ishte në interesat afat-gjate të kompanisë”.

McClaren e ka përfunduar sezonin në mënyrën më të dobët në histori që prej themelimit, transmeton IndeksOnline.

Honda kaloi te skuadra juniore e Red Bullit të Toro Rossos dhe vitin e ardhshëm do të garojnë me Red BUll, kompani që ka fituar katër gara këtë vit.

Red BulL përdori motorin e njejtë si të McClaren – atë të Renault – ka të dhëna në të dyja kompanitë./IndeksOnline/ ​