15:37 / E Premte, 25 Tetor 2019 / indeksADMonline

Me dy gola nga gjuajtja e lirë, Pepe shpallet lojtari i javës në Evropa Ligë

UEFA Evropa Liga ka shpallur lojtarin më të mirë të kësaj jave.

Nicolas Pepe me dy gola brenda 10 minutave u shpall lojtari më i mirë i kësaj jave.

Ai u inkuadrua në minutën e 75-të dhe pati impakt të menjëhershëm duke ia siguruar fitoren Arsenalit./Indeksonline/