14:02 / E Martë, 20 Mars 2018 / indeksADMonline

Me thika në duar u kërkoi policëve që ta vrisnin, po ja si reaguan ata (Video)

Zyrtarët policore në Konektikat të SHBA-së qëlluan me armë elektrike një njeri të armatosur, vetëvrasës i cili i kërkoi policisë ta vriste atë.

Policia u përgjigj të martën raportimeve të një njeriu nën posedim të dy thikave të mëdha që po kërcënonte njerëzit.

Policia e gjeti personin me dy thika në duar.

Ndërsa i dyshuari iu afrua oficerëve David Delgado dhe William Coppola dhe kërkoi që ata ta vrisnin, Delgado hoqi armën e tij të zjarrit dhe vendosi ta përdorte TASER-in e tij (arma elektroshok), duke e bërë atë të paaftë. /Indeksonline/