10:48 / E Mërkurë, 25 Prill 2018 / indeksADMonline

Meka i ofron parcelë toke Mohamed Salahut, kjo është arsyeja

NA�nkryetari i qytetit tA� shenjtA� musliman, MekA�s, Fahad Al Rooqi i ka konfirmuar njA� lajm tA� rA�ndA�sishA�m Mohamed Salahut.

Rooqi e ka njoftuar yllin e Liverpoolit se i A�shtA� ofruar parcelA� toke falas nA� MekA�.

“Salah do tA� marrA� dhuratA� njA� parcelA� toke nA� MekA�. Dhurata A�shtA� pA�r moralin, karakterin bujar, dhe pA�r meritat e tij si ambasador i tolerancA�s fetare e vlerave etike pA�r muslimanA�t kudo.

Salah mund ta mbajA� tokA�n pA�r vete, ta shesA�, mund tA� ndA�rtoi nA� tA� xhami apo mund tA� ndA�rtoi njA� fondacion bamirA�sie.

Toka do tA� jetA� personale e tij” ka thA�nA� Al Rooqi./Indeksonline/