13:28 / E Martë, 13 Shkurt 2018

Mercedeci i ri, thjeshtë fantazi! (Foto)

Mercedes do të rikthehet shpejt më një model të ri. Mercedes-AMG G63 2019 do të jetë “bukuroshi” i radhës i gjigantit të veturave.

Modeli parashihet të jetë me motor 4.0-liter biturbo V8 i cili prodhon 577kf dhe 850Nm torkë.

Pamje fantastike vetura ka edhe brenda ku do të jetë i pajisur me ekran digjital./Indeksonline/