17:25 / E Premte, 10 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Mercedes-AMG prezanton biçikletën, e cila kushton sa një Golf 6 [Foto]

Mercedes-AMG po feston 50 vjetorin e tyre, me një biçikletë garash të limituar, e quajtur ‘Rotwild R.S2’ .

Biçikleta përfshinë një dinamikë lëvizëse, ndërtim me peshë të lehtë, dizajn dhe rehati, ndërsa është e kufizuar në vetëm 50 shembuj, me secilën prej tyre që ka çmim prej 7,109 euro.

Kjo biçikletë poashtu përmban shumë copa dhe pjesë të fibrave të karbonit, që synojnë të ulin peshën e sajë, rrotat karboni poashtu prej 29 inç mundësojnë nxitim të shpejtë dhe ngadalësim të përmisuar frenimi. /IndeksOnline/