21:37 / E Premte, 05 Janar 2018 / indeksADMonline

Mercedes X-Class për kamping debuton në Gjermani

Mercedes ka zbuluar disa lloje konceptesh kampingu bazuar në makinën e re X-Class.

Duke treguar aftësinë e X-Class për tu bërë mjet i ri për qëllime kampingu, Mercedes paraqiti një koncept me kabinën e lëvizshme të krijuar nga Tischer si dhe një koncept që kishte një sistem kuzhine të krijuar nga VanEssa.
Ne jemi krenarë të prezantojmë zgjidhjen e parë të automjeteve me Tischer dhe VanEssa në CMT, vetëm dy muaj pas nisjes së automjetit “, tha Volker Mornhinëeg, Shef i Mercedes-Benz Vans.
Mercedes beson se ka një interes të fortë për makinat kamping, pasi konsumatorët kanë tendencë të marrin shtëpitë e tyre në rrota në rajone më të largëta. Kjo e bën një furgon kamionçinë ideal, falë aftësive të saj “off-road” . /IndeksOnline/

Mercedes-Benz X-Klasse – Exterieur, Diamantsilber metallic, Ausstattungslinie POWER Mercedes-Benz X-Class – Exterior, diamond silver metallic, design and equipment line POWER