22:05 / E Mërkurë, 05 Tetor 2022 / Gjelbrim

Messi arrin një rekord absolut në Champions League

Lionel Messi, është padyshim njëri prej futbollistëve më të mirë të dekadave të fundit dhe në historinë e futbollit.

Argjentinasi edhe pse ka plot 35 vjet, po vazhdon të shënoj gola pothuajse në çdo ndeshje, shkruan IndeksOneline.

Messi sonte shënoi një supergol për PSG-në në Champions League kundër Benficas.

Pikërsiht ky gol ka bërë që 35-vjeçari të arrij një rekord absolut në Ligën e Kampionëve.

Benfica ishte skuadra e 40-të që Messi i ka shënuar gol në Champions.

Ky është një rekord absolut që vështir të arrihet nga ndonjë futbollistë tjetër edhe për shumë vite tjera./IndeksOnline/