14:30 / E Hënë, 12 Shkurt 2018

Messi: S’mund të jemi miq me Ronaldon

Lionel Messi nuk beson se do të jetë gjithmonë miq të mirë me Cristiano Ronaldon, pavarësisht kontakteve me yllin e Real Madridit.

Dyshja ka qenë rivalë në të gjithë karrierën e tyre të shquar, e cila i ka parë ata të fitojnë Topin e Artë që nga viti 2008.

Ata gjithashtu përfaqësojnë dy fuqitë në futbollin spanjoll në Barcelonë dhe Real Madrid.

Çifti kurrë nuk ka treguar përbuzje për njëri-tjetrin, pavarësisht se janë figura të fraksioneve të tyre rivale, por nga ana tjetër, ata kurrë nuk kanë pasur një marrëdhënie jashtë punës.

“Nuk e di nëse do të jemi [miq në të ardhmen],” tha Messi për revistën World Soccer. “Miqësia është ndërtuar duke kaluar së bashku dhe njohuri me njëri-tjetrin”.

“Ne nuk kemi marrëdhënie, kryesisht sepse ne e shohim njëri-tjetrin në ceremonitë e shpërblimeve, dhe kjo është e vetmja kohë që flasim”. /IndeksOnline/

Temat: