10:57 / E Shtunë, 01 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Meta: Bush ishte një mik i madh e i shtrenjtë i shqiptarëve

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta shkruan se George H.W. Bush ishte një burrë i madh shteti dhe një mbështetës i fortë i lirisë.

Kreu i Shtetit ka thënë se është  “thellësisht i pikëlluar për ndarjen nga jeta të Presidentit të 41 të SHBA George H.W. Bush.

“Jam pranë familjes së tij dhe lutem së bashku me ta. Ai ishte një mik i madh e i shtrenjtë i shqiptarëve. RIP”, kishte shkruar në postimin e tij presidenti Meta.

Temat: