23:05 / E Shtunë, 03 Qershor 2023 / C E

Milani gjen pasuesin e Zlatan, vjen nga Serie A

Milani gjeti zëvendësuesin e Zlatan Ibrahimovic.

Me sulmuesin suedez që do të largohet nga kuqezinjtë si një transferim i lirë në fund të këtij sezoni, milanezët janë tashmë në treg për zëvendësimin e tij.

Siç raporton Fabrizio Romano, i zgjedhuri i tyre është 34-vjeçari Marko Arnautovic, me të dy palët që kanë nisur negociatat dhe ka mundësi që të kemi njoftime brenda ditëve në vijim.