22:58 / E Hënë, 28 Maj 2018 / indeksADMonline

Miqësore/ Franca mposht Irlandën (Video)

Kombëtarja e Francës ka arritur një fitore ndaj Irlandës në një ndeshje miqësore para udhëtimit për në Rusi.

“Gjelat” mposhtën 2 me 0 ekipin e “The Green Army”, shkruan IndeksOnline.

Golat në këtë takim i shënuan: Olivier Giroud dhe Nabil Fekir.

Ndeshjet e ardhshme të Francës para nisjes për në Kampionatin Botëror zhvillohet më 1 qershor, ndaj Italisë dhe më 9 qershor ndaj Amerikës./IndeksOnline/