09:03 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Miriam Cani vjen me “Meteor”, ndër projektet e saj më të veçanta (Foto)

Miriam Cani është këngëtarja e njohur nga Shqipëria e cila shquhet për shpirtin e saj artistik.

Ajo këtë e ka dëshmuar edhe në projektin e saj të ri të titulluar “Meteor”, shkruan Indeksonline.

Image result for miriam cani

Miriami edhe në këngën por edhe kripin vjen shumë e veçantë, kurse teksti është shkruar nga bashkëshorti i saj Alban Skenderaj kurse muzika është punuar me Julian Feifel dhe Elyssa James.

Kurse kripi është xhiruar nga Erenik Beqiri dhe Ajola Xoxa, dhe ky klip mund të konsiderohet si ndër kripet me të mira të këngëtares.

Ndryshe projektin e saj të ri Miriami e ka publikuar edhe në llogarinë e saj në “Instagram” ku e ka shoqëruar edhe me një shkrim të gjatë përplot me falënderimit, të cilin po ua sjellim më poshtë.

“Ne kete projekt eshte bere nje pune me pasion dhe perkushtim te jashtezakonshem. Eshte nje nga ato raste te rralla ku gjithcka e kushdo perputhet mrekullisht ne nje sintoni te perkryer. Dua te falenderoj realizuesit e kenges muzike e tekst, Alban Skenderaj, Julian Feifel e Elyssa James per kete shperthim ndjenjash te perkthyera ne nje kenge. 
Nje falenderim i vecante shkon per miken time te vjeter Ajola Xoxa qe me ka mahnitur me frymezimin, vullnetin dhe pasionin e saj ne boten e artit te mirefillte. Koncepti i saj me rrembeu ne nje univers shumengjyresh dhe me beri te ndihem vertete e vecante dhe ndryshe. 
Faleminderit te gjithe stafit te Anima Pictures per profesionalizmin e larte. Me eksperiencen e tyre ishin siguri per ne në kete projekt.
Nje falenderim i vecante per stilisten Enada At‘Nikolla qe me talentin dhe kreativitetin e saj kompletoi magjishem ne veshje e detaje kete projekt kaq kompleks ne realizim.
Faliminderit nga zemra mikes dhe te preferuares time cdo here Lili Ismaili qe nuk me zhgenjen kurre. Gjithashtu falenderoj Linda Gurin qe ka bere nje pune artistike te mahnitshme me make up-in e balerineve dhe aktoreve.

Faleminderit te gjitheve” ka thënë Miriami. /Indeksonline/

Ne kete projekt eshte bere nje pune me pasion dhe perkushtim te jashtezakonshem. Eshte nje nga ato raste te rralla ku gjithcka e kushdo perputhet mrekullisht ne nje sintoni te perkryer. Dua te falenderoj realizuesit e kenges muzike e tekst, Alban Skenderaj, Julian Feifel e Elyssa James per kete shperthim ndjenjash te perkthyera ne nje kenge. 
Nje falenderim i vecante shkon per miken time te vjeter Ajola Xoxa qe me ka mahnitur me frymezimin, vullnetin dhe pasionin e saj ne boten e artit te mirefillte. Koncepti i saj me rrembeu ne nje univers shumengjyresh dhe me beri te ndihem vertete e vecante dhe ndryshe. 
Faleminderit te gjithe stafit te Anima Pictures per profesionalizmin e larte. Me eksperiencen e tyre ishin siguri per ne në kete projekt.
Nje falenderim i vecante per stilisten Enada At‘Nikolla qe me talentin dhe kreativitetin e saj kompletoi magjishem ne veshje e detaje kete projekt kaq kompleks ne realizim.
Faliminderit nga zemra mikes dhe te preferuares time cdo here Lili Ismaili qe nuk me zhgenjen kurre. Gjithashtu falenderoj Linda Gurin qe ka bere nje pune artistike te mahnitshme me make up-in e balerineve dhe aktoreve. Faleminderit te gjitheve?❤

A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on

Temat: